Schaak simultaan seance voor Oekrainers

Het was een geslaagde avond, donderdagavond 15 december. Het is alweer even geleden dat Cees Verschoor namens onze vereniging op deze avond een simultaan séance organiseerde voor de Oekraïense vluchtelingen in de Oase. Cees had Rob Hoogland bereid gevonden het op te nemen tegen 15 schakers, 10 Oekraïners en 5 spelers van onze vereniging, te weten Henk Stam, Matti Huijskens, Hans Jarings, de organisator van dit festijn Cees Verschoor en ik zelf.

Het was een genoegen om te zien dat de Oekraïners, van jong tot ouder, het een bijzondere avond vonden, en er waren zeker goede spelers onder hen.

Rob haalde een prachtige score, alleen tegen Henk Stam moest hij remise toestaan en alle andere partijen werden door hem gewonnen.

Na afloop waren er nog wat geschenken en kon iedereen, zowel de mensen uit de Oekraïne als wijzelf, terugzien op een bijzonder geslaagde avond.

Willem van der Wel

Leave a Comment